Spis porad


Instrukcja

Mapa dostarczana jest na karcie microSD w adapterze SD w postaci gotowej do użycia. W przypadku wykorzystywania mapy na urządzeniach z czytnikiem microSD, należy skorzystać z samej karty microSD wyjmując ją z adaptera. W przypadku posiadania urządzenia z czytnikiem kart SD, przy wkładaniu karty do odbiornika konieczne jest skorzystanie z załączonego adaptera.

Jeśli mapa nie pojawi się w urządzeniu automatycznie po włożeniu karty, wówczas należy włączyć jej wyświetlanie w odbiorniku gps w ustawieniach mapy urządzenia.
Wyświetlanie mapy można włączyć/wyłączyć w urządzeniu np. w przypadku chęci skorzystania z innej mapy.

Niektóre funkcje mapy mogą być ograniczone w zależności od posiadanego urządzenia lub też od wersji jego oprogramowania. W miarę możliwości należy posiadać w odbiorniku aktualne oprogramowanie wewnętrzne producenta.

Dostarczona karta pamięci nie jest zabezpieczona przed zapisem i dane z karty mogą zostać nieodwracalnie usunięte, dlatego przed wykonywaniem jakichkolwiek operacji na karcie (jak np. wgrywanie innych map) dobrze jest utworzyć kopię zapasową jej zawartości na innym nośniku lub komputerze (patrz pkt 9 Umowy licencyjnej).

Zawartość mapy można wyświetlać na komputerze PC/Mac w programie BaseCamp (do pobrania ze strony Garmina). BaseCamp może odczytywać treść mapy zarówno z podłączonego do komputera odbiornika gps jak i z czytnika kart pamięci.


Ścieżki PL

Mapa „Ścieżki PL” stanowi społecznościowe wsparcie dla mapy „PL Topo”. Powstaje jako praca zespołowa w postaci transparentnej „nakładki” na mapę podstawową stanowiącą wizualne uzupełnienie mapy w zakresie ścieżek leśnych w stopniu odpowiadającym mapom topograficznym 1:50.000. Mapa obejmuje swoim zasięgiem wybrane, najbardziej atrakcyjne pod względem turystycznym tereny, w szczególności kompleksy leśne.

Przy doborze treści nakładki uwzględniono zawartość mapy podstawowej PL Topo, co powinno zapewnić wysoką wizualną kompatybilność obu produktów. Nie można jednak wykluczyć błędów w postaci zdublowania niektórych informacji.

Korzystając z mapy „Ścieżki PL” należy mieć świadomość źródeł pochodzenia danych: wektoryzacja niezbyt aktualnych map topograficznych 1:50.000, co może skutkować odmiennym przebiegiem wielu dróg polnych i leśnych.

Plik z mapą do pobrania:  Ścieżki_Pl.img

Więcej informacji na temat mapy znajduje się na stronie produktu.


Najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje i jak wykupić aktualizację mapy na kolejny rok?
  Koszt rocznej aktualizacji wynosi 68 zł, aktualizację można wykupić w autoryzowanych sklepach.
 2. Czym rozpakowywać pobrane pliki aktualizacji?
  Do rozpakowywania plików zalecamy np. darmowy program 7-zip.
 3. Jak postępować, gdy podczas rozpakowywania pliku występuje komunikat „niepoprawne hasło”?
  Polecamy wpisać hasło ręcznie zamiast je kopiować.
 4. Co zrobić, gdy podczas rozpakowywania występuje błąd „uszkodzony plik” lub „uszkodzone archiwum”?
  W przypadku otrzymania takiego komunikatu zalecamy na czas pobierania mapy wyłączyć program antywirusowy i pobrać pliki jeszcze raz.
 5. Co zrobić, gdy po aktualizacji mapy na urządzeniu wyświetlany jest komunikat: „Nie można odblokować map”?
  Prosimy o kontakt oraz zamieszczenie w wiadomości numeru licencji i adresu e-mail.
 6. Gdzie znajduje się darmowa mapa „EU Topo”?
  Mapy „PL Topo” i „EU Topo” są zainstalowane na tej samej karcie pamięci.
 7. Czy mapa „PL Topo” działa także na starszych urządzeniach GPSMAP 60CSx, Vista HCx, Legend HCx, Edge 705?
  Tak, mapa będzie działać na tych odbiornikach. Żeby było to możliwe trzeba z karty pamięci usunąć pliki z mapą „EU Topo” (starsze urządzenia odczytują tylko jeden plik).
 8. Co zrobić, gdy karta pamięci z mapą nie pasuje do mojego urządzenia (jest za duża)?
  Mapa znajduje się na karcie microSD i karta ta jest włożona do adaptera. Wystarczy wyjąć kartę z adaptera.
 9. Czy urządzenia z serii Nuvi będą obsługiwały mapę?
  Mapa jest przeznaczona dla urządzeń turystycznych, w urządzeniach z serii Nuvi (szczególnie starszych) może spowodować spowolnienie pracy urządzenia oraz nie wszystkie funkcje mapy mogą być dostępne. (Mapa nie jest testowana na urządzeniach z serii Nuvi).
 10. Skąd pobrać nakładkę „Ścieżki PL”?
  Nakładka jest dostępna do pobrania ze strony www.pltopo.pl w zakładce „Porady”.
 11. Czy z mapy można korzystać także na komputerze?
  Tak, po włożeniu karty do czytnika lub podłączeniu urządzenia z mapą program Basecamp automatycznie wykryje mapę i ją odczyta.